Vyhrajte jeden z troch šekov za cca 120Eur, 80Eur či 40Eur na nákup ... klik

Ako sa starať o látky

 

Všetci výrobcovia, s ktorými spolupracujeme, odporúčajú prať látky šetrným spôsobom, teda na 30 °, v pracích práškoch či pracích géloch bez bieliacich účinkov. Neodporúčajú ani používanie sušičky. My však máme odskúšané, že väčšina látok zvládne pranie na 40 ° a kamaráti sa aj so sušičkou. Pokiaľ chcete pristupovať k praniu šetrne, perte v práčke na program ručné pranie, nie v ruke. Po praní starostlivo vyžmýkajte, najlepšie opäť v práčke na vyššie otáčky.

Funkčné úplety a softshell perte na šetrný program v prášku či géle určenom na športové oblečenie. Nežehlite, nesušte v sušičke, nepoužívajte aviváž.

V žiadnom prípade nedávajte látky do octového kúpeľa na ustálenie farieb, to naozaj nie je potrebné. Látky prešli výrobným procesom vrátane toho farby ustaľujúce. Rozhodne nie je vhodné na pranie látok používať žlčové mydlo. Radšej použite bežne dostupné pracie gély či pracie prášky, najlepšie bez bieliacich účinkov, aby farby zostali jasné a sýte.

Pokiaľ nie ste tou šťastnou ženou vlastniacou sušičku bielizne, alebo ju na svoje handmade oblečenie nepoužívate, vyvarujte sa sušeniu na priamom slnku, popr. obráťte a sušte rubom zvonku.

Na Vašem soukromí nám záleží

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies.

Povoliť všetkoNepovoľovať cookies

Získajte zľavu 2 eurá na prvý nákup. Zadajte Vašu emailovú adresu a kód Vám príde do schránky.